1 maja 2012

Zmierzch-Stephanie Meyer


Tytuł: Zmierzch
Autor: Stephenie Meyer

Ocena:+5/6

Oficjalny opis książki:

Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze… "Zmierzch” oraz jego kontynuacja "New Moon” (ukaże się nakładem WD jesienią 2007) zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów (przez osiem tygodni na pierwszym miejscu rankingu "New York Timesa”!) i ukazują się w wielu krajach europejskich.. Wydawca amerykański zapowiada już kolejne tomy tego cyklu.

Moja recenzja:

Książka opowiada o życiu pewnej dziewczyny- Belli. Jest z niej ogromna niezdara. Przenosi się do Froks tylko dla szczęścia matki z nowo poślubionym mężem. W Froks mieszka z ojcem, który bardzo ją kocha. Poznaje nowych znajomych i to nie są same dziewczyny. Czy zaryzykuje życiem dla miłości.
. Z rozdziału na rozdział powieść staje się bardziej ciekawa i ekscytujaca. Pomimo swojej grubości przeczytałam ją w nie cały  tydzień . Polecam każdemu gorąco.
Wydaje mi sie że nie trzeba więcj o tym pisac bo większość zapewne widziała film lub przeczytała tę książkę.

1 komentarz:

  1. Lubisz czytać? A może oglądać? To ta strona jest dla Ciebie! Książki, filmy, aktorzy, recenzje i opinie. Wszystko o Harry'm Potterze, Pamiętnikach Wampirów, Zmierzchu i innych książkach, również polskich autorów. Zapraszamy! http://nastoletnie-czary.blog.onet.pl .

    OdpowiedzUsuń