13 czerwca 2012

Honor złodzieja-Douglas Hulick

Tytuł: Honor złodzieja
Autor: Douglas Hulick
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Ocena: +5/6

Oficjalny opis książki:

Ildrekka to niebezpieczne miasto. Jeśli brakuje ci sprytu i przezorności, marny twój los. Na szczęście Drothe nie musi się tym martwić. Od wielu, wielu lat jest członkiem Kamratów, zna na wylot każdy najciemniejszy zaułek miasta, a złodzieje i mordercy to jego codzienne towarzystwo. Pracując jako informator dla szefa przestępczej organizacji, Drothe natrafia na ślad śmiercionośnej intrygi. Ten, kto wejdzie w posiadanie prastarej magicznej księgi, zawładnie światem…

Moja recenzja książki:
 
Książka pod tytułem „Honor złodzieja” autorstwa Douglasa Hulicka jest jego debiutem. Książka ta powstawała 10 lat i naprawdę jest warta przeczytania.

Cała akcja toczy się w mieście Ildrekka. Bohaterem powieści jest Drothe, który jest członkiem grupy Kamratów. Jest on bardzo utalentowanym złodziejem i włamywaczem. Oprócz tego pełni w grupie funkcję Nosa-to znaczy, zbiera informacje i przekazuje je dalej. Jego życie toczy się tak jak zwykle do momentu gdy w ręce Drotha trafia tajemnicza relikwia-prastara księga, która sprowadzi na niego wiele kłopotów i niebezpieczeństw. Pewnego dnia księga zostaje ukradziona złodziejowi.
Droth postanawia wyruszyć na poszukiwania skradzionej relikwii. Nie domyśla się, że tym samym znajduję się w samym środku intrygi. Jak się okazuje księgi szuka nie tylko nasz główny bohater, ale również Żelazny Deagan, Szarzy Książęta, Kells i Nico. Główny bohater postanawia odkryć tajemnicę jaką kryję księga.

Jak zakończy się przygoda Drotha? Czy odzyska księgę? Czy uda mu się odkryć jaką tajemnicę posiada relikwia? Kto pierwszy znajdzie księgę i jakie będą konsekwencje odkrycia wielkiej tajemnicy?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po niesamowitą powieść Douglasa Hulicka pod tytułem „Honor złodzieja”.

Książka wciąga czytelnika od pierwszych stron. Widać, że autor bardzo dokładnie przemyślał całą akcję książki. Nic nie dzieję się tu przypadkowo. Cała intryga jest bardzo dobrze przemyślana. Całą historie poznajemy z perspektywy głównego bohatera- Drotha, który na pierwszy rzut oka nie wygląda na złodzieja, a raczej przypomina dobrego rycerza , dla którego najważniejsi są jego bliscy i jest w stanie zrobić dla nich wszystko, przejść przez wszystkie możliwe tortury.
Dodatkowym plusem powieści jest specyficzny humor jakim posługuje się autor. W utworze możemy znaleźć dokładne opisy scen walki co dodaje dynamiki całej fabule. Książka napisana jest prostym językiem przystępnym dla wszystkich. Bardzo ciekawym aspektem całej powieści jest gwara złodziejska, która wprowadza czytelnika w przestępczy świat. Dougals Hulick z łatwością połączył słownictwo elżbietańskiej Anglii z językiem dwudziestoletniej Ameryki.

Autor oprócz ciekawie wymyślonej intrygi porusza również problemy strony psychologicznej głównego bohatera co jeszcze bardziej zwiększa ciekawość czytelnika. Hulick ukazuje, że postać głównego bohatera jest bardziej skomplikowana niż mogło by nam się wydawać na samym początku powieści.
Ja jestem powieścią zachwycona i nie mogę się doczekać drugiej części.Podsumowując serdecznie polecam tę książkę wszystkim fanom fantastyki,kryminałów i przygody.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackie.
______________________________________________________________

Jeszcze krótkie przypomnienie.Dzisiaj jest ostatni dzień w którym można zgłaszać się do wygrywajki. Wyniki zostaną ogłoszone jutro.Jeśli ktoś jeszcze chciałby się zgłosić to dzisiaj jest na to ostatnia szansa.
 

14 komentarzy:

 1. Hmm, to się facet nieźle napracował, skoro pisał książkę aż 10 lat o.O Z tytułu książki domyślam się, że Drothe - pomimo bycia złodziejem - posiada jakiś honor i wyznaje jakieś wartości. To dobrze. Zapowiada się ciekawie, być może uda mi się za jakiś czas do tego zajrzeć.

  Pozdrawiam,
  Angelika z http://zrecenzujemy.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie specjalnie zainteresowała mnie ta pozycja. Myślę, ze w tym wypadku spasuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka może być ciekawa na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba nie moje klimaty. Ale recenzja ciekawa:)

  Pozdrawiam i zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A po tę książkę to bym nawet sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O ..... Lubię takie książki na pewno ja przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem co do tej książki zbytnio przekonana,ale dam jej szansę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta ksiązka trafia na listę "koniecznie przeczytać" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubie takie książki więc czemu by jej nie przezytać?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa pozycja. Sięgnę po nią, jak tylko będę mieć do tego okazję. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje się być całkiem niezła.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka czeka już na mojej półce. Po Twojej recenzji mam dużą ochotę od razu ściągnąć ją z półki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam fantastykę i kryminały, to chyba coś w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń