25 czerwca 2012

Kuszące zło-Keri Arthur

Autorka: Keri Arthur
Tytuł: Kuszące zło
Liczba stron: 438
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

W świecie magii i pokus, nocą budzą się do życia piękni, przeklęci i pożądani.
Riley Jenson musi jednak działać na własną rękę. Jest niespotykanym połączeniem wampira i wilkołaka, pracującym dla organizacji, której głównym celem jest utrzymywanie porządku w świecie nadprzyrodzonych stworzeń. Ufając przełożonym i kochankom niewiele więcej niż swoim najgorszym wrogom, Riley gra według własnych zasad. Jej nową misją jest przeniknięcie do potężnie strzeżonego pałacu rozkoszy, którego właścicielem jest przestępca znany jako Deshon Starr - szaleniec od lat zajmujący się genetyką.
Gdy wokół Riley zaczynają kręcić się dwaj seksowni mężczyźni - opanowany i niesamowicie uwodzicielski wampir oraz gorący wilkołak - i zaczynają walczyć ze sobą o jej względy, Riley musi zachować zimną krew. Jeśli ocali świat przed Deshonem Starrem, ocali też samą siebie…

Moja recenzja książki:
 
„Kuszące zło” to już trzecia z dziewięciotomowego cyklu pod tytułem „Zew nocy”. Po lekturze
„Wschodzącego księżyca” i „Całując grzech” miałam pewne obawy że trzecia część nie będzie tak wciągająca jak dwie poprzednie.

Po śmierci Mishy Riley podejmuje ważną decyzję w swoim życiu. Decyduje się ona rozpocząć szkolenie przygotowujące ją do roli strażniczki w Departamencie do spraw Innych Ras. Nasza główna bohaterka jest szkolona przez swojego brata Rhoana i codziennie przechodzi bardzo ciężki i wymagający trening. Jack jej szef postanawia przyspieszyć szkolenie Riley ze względu na misję w której musi ona wziąć udział. Tym razem nasza bohaterka musi przedostać się tajnego laboratorium w którym główny wróg Departamentu Deshon Starr produkuje swoje klony. Gdyby tego wszystkiego było mało w jej życiu znów pojawia się przystojny wampir Quinn, który postanawia walczyć o jej względy.

Czy Riley uda się wykonać niebezpieczną misję? Czy wszystko pójdzie po jej myśli? Czy podejmie decyzję w sprawie Quinna do którego czuje nie tylko przyjaźń? Czy pokona wrogów?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w trzecim tomie powieści Keri Arthur pod tytułem
„Kuszące zło”.

Według mnie ten tom jest w stu procentach lepszy od tomu drugiego. Autorka bardziej skupia się na fabule i całej akcji książki. Akcja dzieje się bardzo szybko, dzięki czemu czytelnik nie będzie się nudził podczas czytania. Keri Arthur swoim stylem pisania przekazuje nam wszystkie emocje bohaterów w bardzo intensywny sposób. Narracja jak w pozostałych tomach jest pierwszoosobowa dzięki czemu czytelnik może poznać uczucia i przeżycia towarzyszące naszej głównej bohaterce.
Plusem jest również to że Riley zmienia się z każdą kolejną książką-staje się dojrzalsza i mocniejsza psychicznie za zdarzenia,które mają miejsce w jej życiu. W książce nie brak zagadek kryminalnych , uczuć, namiętności i rozterek głównej bohaterki. Tak samo jak w poprzednich częściach autorka z łatwością przeplata wątki kryminalne z wątkami romantycznymi.

I jak zwykle oczywiści muszę wspomnieć o jednym największym minusie książki. Sceny erotyczne
które opisuje autorka zaczynały mnie w pewnym momencie brzydzić. Muszę przyznać, że jest ich mniej niż w drugim tomie, jednak autorka zbyt często je wplata w fabułę.

Podsumowując powyższą recenzję kolejny tom przygód Riley Jenson na pewno przypadnie do gustu fanom całego cyklu. Książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie choć nie aż tak jak jej poprzednie części. Wartka akcja wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Autorka pisze lekkim i przyjemnym językiem, zrozumiałym dla każdego czytelnika. I tak jak w poprzednich recenzjach cały czas podtrzymuje zdanie że książka ta powinna trafić w ręce starszych czytelników. Gorąco polecam książkę fanom przygód Riley Jenson i osobom lubiące rozwiązywać zagadki wraz z bohaterem.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Instytutowi  Wydawniczemu Erica.


9 komentarzy:

 1. Trochę nudzi mnie ta seria. Za dużo seksu, za mało treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę przeczytać całą serię - szczerze przyznam,że głównie ze względu na to, że podobno te książki są przepełnione erotyzmem.. A to lubię! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprzednie tomy mnie nie zaciekawiły. Ten także. Nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba zainteresują się tą serią. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na dwie pierwsze części właśnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tę serię - chociaż za dużo seksu itp.

  OdpowiedzUsuń
 8. W odpowiedzi na Twój komentarz.
  Pisałam na adres Pani, która zajmuję się promocją książek. (monika@miraksiazki.pl tylko nie mów skąd masz namiary) .

  OdpowiedzUsuń