22 lipca 2012

Anne Cassidy-Z tęsknoty za Judy

Tytuł: Z tęsknoty za Judy
Autorka: Anne Cassidy
Liczba stron: 192
Czas czytania: 1,5 dnia
Wydawnictwo: Stentor

Ocena: 5/6

Oficjalny opis książki:

Pięcioletnia Judy zaginęła osiem lat temu, ale jej starsza siostra Kim wciąż nie potrafi się uwolnić od poczucia winy. Feralnego popołudnia Judy była pod jej opieką. Pewnego dnia, po latach, pojawiają się ślady prowadzące do rozwiązania zagadki zniknięcia dziewczynki. Może to, że Judy żyje, nie jest tylko na nowo obudzoną nadzieją jej rodziców i siedemnastoletniej siostry, a śledztwo, którego podejmuje się Kim, przyniesie bolesne, ale oczyszczające dla całej rodziny zakończenie.

Moja recenzja książki:
 
Książka opowiada o zaginięciu pięcioletniej Judy, która była pod opieką swojej dziewięcioletniej siostry Kim. Dziewczyna miała na to popołudnie inne plany niż zajmowanie się młodszą siostrą. Umówiła się ze swoją przyjaciółką Teresą. Jednak kiedy mama dała jej pięć funtów do podziału na wszystkie trzy humor jej się od razu poprawił. To popołudnie nie należało do udanych. Kim i Teresa zajmowały się swoimi sprawami i nie zwracały uwagi na rozgadaną pięciolatkę. Kiedy cała trójka wyszła do sklepu aby każda mogła wydać swoją część pieniędzy Judy bardzo chciała kupić różowy balonik w kształcie serca. Kim i Teresa nie chciały się zgodzić ponieważ kosztował więcej niż wynosił przydział pieniędzy pięciolatki, ale Judy zrobiła taką awanturę ,że siostra kupiła jej ten balonik. Kim z siostrą zostały same na Willow Drive, ulicy która była już opustoszała. Judy się zbuntowała i ruszyła przed siebie. Od tamtego wieczoru minęło osiem lat. Judy nigdy nie odnaleziono a Kim obarczona wyrzutami sumienia chodzi do psychologa i stara się sobie wszystko poukładać. Pewnego dnia pojawiają się nowe dowody w sprawie i siedemnastoletnia Kim rozpoczyna swoje własne śledztwo. Cała sprawa przybiera nieoczekiwane zakończenie.

Czy Judy żyje? Co się z nią działo przez te wszystkie lata? Czy wróci do swojej starej rodziny?
Jak potoczy się śledztwo? Jak poradzi sobie z całą sytuacją Kim? Czy pogodzi się z utratą siostry?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Anne Cassidy pod tytułem „Z tęsknoty za Judy”.

Po raz pierwszy miałam do czynienia z tą autorką i szczerze muszę przyznać,że jej styl pisania przypadł mi do gustu. Książka w szczególności przeznaczona jest dla młodzieży. Cała książka jest bardzo ciekawie skonstruowana. Wciągająca fabuła to kolejny plus tej pozycji. Należy również wspomnieć o głównej bohaterce. Nie jest ona zwykłą nastolatką,myślącą o ciągłych imprezach i wypadach z przyjaciółkami. Jest to dziewczyna która swoje w życiu już przeszła mimo swojego młodego wieku.Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Nie sposób się przy niej nudzić.Cała zagadka jest tak skonstruowana,że do samego końca możemy tylko podejrzewać co tak na prawdę się stało ,a i tak zakończenie nas zaskoczy. Fabuła nie jest rozwleczona. Książka jest cienka,a więc nie ma tu dużej ilości opisów. Z każdym nowym rozdziałem dowiadujemy się czegoś nowego i ciekawego co wcześniej nie zwróciło naszej uwagi. Cała historia wzbudza wiele emocji zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

Podsumowując książkę serdecznie polecam osobom które lubią opowieści z nutką tajemnicy oraz kryminalnej zagadki. Książkę możemy zaliczyć do lekkiej literatury. Cała historia spodoba się nastolatkom i młodzieży w starszym wieku. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Stentor.


5 komentarzy:

 1. Czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. W pewnym momencie nawet mnie wzruszyła... "Gorzkie urodziny" tej autorki już tak mi nie przypadły do gustu, ale jest to również niezła książka - polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię tajemnicę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest wspaniała. Młodzieżówka, ale ile w niej prawd zawartych. Prawd i tragedii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej książki nie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. z chęcią sięgnę, jeśli tylko będę mieć ku temu okazję :)

  OdpowiedzUsuń