8 lipca 2012

Charles Martin-Otuleni deszczem


Tytuł: Otuleni deszczem
Autor: Charles Martin
Liczba stron: 428
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Ocena:-5/6

Oficjalny opis książki:

Tucker kochał tylko trzy osoby: przyrodniego brata Mutta, towarzyszkę dziecięcych zabaw Katie oraz opiekunkę, o której mówił mama Ella. I choć Ella Rain zmarła wiele lat temu, Tucker ciągle słyszy jej głos.
Zmuszony jest wrócić w rodzinne strony, uporać się z tragicznymi wspomnieniami. Los sprawia, że Mutt i Katie znów pojawiają się w jego życiu...
"Otuleni deszczem" to wzruszająca powieść o przebaczeniu i różnych odcieniach miłości. Choć miłość jest ryzykiem, bardziej niebezpieczne jest życie bez niej.
Wybory, jakich dokonują bohaterowie są trudne, bolesne i przeczące logice, ale możliwe.

Moja recenzja książki:
 
„Otuleni deszczem” to kolejna wzruszająca książka Charlesa Martina. Czytałam już jedną jego książkę i muszę przyznać,że ten autor za każdym razem mnie zaskakuje. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.

Głównym bohaterem powieści jest Tucker Mason. Tucker kochał w swoim życiu tylko trzy osoby:
Mutta-swojego przyrodniego brata, Katie-towarzyszkę zabaw oraz opiekunkę Ellę. Chłopiec za sprawą swojego ojca alkoholika nie miał normalnego dzieciństwa. Obecnie poznajemy Tuckera jako dorosłego mężczyznę. Wykonuje on zawód fotografa. Nasz główny bohater czuje się bardzo osamotniony i postanawia wrócić w swoje rodzinne strony. Tam na jego drodze znów pojawią się Katie i Mutt. Dodatkowo Tucker nadal słyszy głosy swojej zmarłej opiekunki Elli.

Czy Tucker odnajdzie spokój? Czy odkryje dlaczego głos Elli go nawiedza? Jak poradzi sobie ze swoimi problemami? Czy przyjaciele mu pomogą? A może całkiem odwrócą się od niego?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści pod tytułem „Otuleni deszczem” autorstwa Charlesa Martina.

Po zapoznaniu się z twórczością Charlesa Martina doszłam do wniosku,że muszę przeczytać jego kolejne powieści. Ta książka również przypadła mi do gustu i wywołała pozytywne wrażenie.
Aż zdziwiłam się że w jednej historii autor może poruszyć tyle problemów. Ukazane zostały między innymi ból,siła przyjaźni,walka człowieka z samym sobą,cierpienie, poniżenie, odrzucenie, samotność i żal. To tylko niektóre problemy głównego bohatera z którymi musi sobie poradzić.
Tucker-główny bohater musi również uporać się z demonami przeszłości,które zatruwają jego życie. Dodatkowym plusem powieści jest to,że podczas rozwoju akcji w tle pojawiają się monologi wewnętrzne bohaterów,które pomagają czytelnikowi wczuć się w sytuację bohaterów. Bohaterowie są skomplikowani z racji traumy z dzieciństwa, a jednocześnie ich postępowanie i sposób myślenia są proste i zrozumiałe. Całość powieści prezentuje się fantastycznie. Język jest barwny,prosty,zrozumiały dla każdego czytelnika.

Reasumując książka jest przepełniona pozytywnymi wartościami. Co jeszcze mogę o tej książce powiedzieć? Na pewno jest to powieść nostalgiczna,wymagająca dokładnego zrozumienia charakterów i przeżyć głównych bohaterów. „Otuleni deszczem” to wzruszająca książka o przyjaźni, miłości i trudnej przeszłości oraz dzieciństwie,które nie zawsze jest takie kolorowe jak nam się może wydawać. Książkę serdecznie polecam wszystkim bez względu na wiek i upodobania czytelnicze. Uważam że jest warta przeczytania. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziekuję Wydawnictwu WAM.

6 komentarzy:

 1. Muszę kiedyś sięgnąć, skoro wystawiłaś tak dobrą recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki przepełnione uczuciami dlatego pewno sięgnę zachęcona recenzja po książki tego autora.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam jeszcze o twórczości Charlesa Martina. Myślę, że książka "Otuleni deszczem" mogłaby trafić w mój gust. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. całkiem zachęcająca recenzja, może i dam się namówić na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam kilka książek z tej serii, a ta zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. trzeba będzie przeczytać . :D
  http://books-for-imagination.blogspot.com/ zapraszam do mnie oraz oczywiście obserwuje . ;)

  OdpowiedzUsuń