8 lipca 2012

Elżbieta Ossolińska-Rives-A jedna będzie ci odebrana

Tytuł: A jedna będzie ci odebrana
Autorka: Elżbieta Ossolińska-Rives
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Ocena: 5/6

Oficjalny opis książki:

Wydawało się, że Wanda i Marek osiągnęli wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Byli dobranym małżeństwem, wiedli spokojne, dostatnie życie, mieli dwóch udanych synów. Jednak popełniony przez nich w przeszłości grzech, o którym Marek starał się nie pamiętać, zaczął powracać do Wandy w nocnych koszmarach. Ich uporządkowany świat zaczął się stopniowo rozsypywać... Złe decyzje, głęboki kryzys, a nawet zdrada są dla bohaterów początkiem dojrzewania w wierze. To poruszające, fabularyzowane świadectwo daje krzepiące odpowiedzi na pytania nurtujące nas wszystkich: Czy warto przebaczać? Czy można odkupić swoje grzechy? Czy Bóg pamięta nasze winy?

Moja recenzja książki:
 
Marek i Wanda to małżeństwo i główni bohaterowie krótkiej książki, a raczej świadectwa pod tytułem „A jedna będzie ci odebrana” autorstwa Elżbiety Ossolińskiej-Rivers.

Sami wybieramy kim chcemy być i po co żyjemy”.

Jest to zwykłe małżeństwo, z dwójką dzieci-bliźniakami,oboje pracują. Niedawno wprowadzili się do nowego domu. Wszystko wydaje się być w porządku, a jednak nie do końca. Rok wcześniej kobieta za namową męża usuwa ciążę. To wydarzenie odbiło na niej znamię i towarzyszy jej przez całe życie. Główna bohaterka podczas snu miewa koszmary, wciąż śni się jej mała dziewczynka i woła ja, a ona nie może jej przytulić. Wszystkie te wydarzenia stają się przyczyną nieporozumień pomiędzy małżonkami. Marek w końcu postanawia odejść od Wandy. Nasza główna bohaterka zostaje sama z dziećmi, rozmyśla i rozmawia z Bogiem. Modli się o przebaczenie. Ale najpierw musi ona przebaczyć sobie,mężowi i jego kochance. Po pewnym czasie okazuje się że Wanda jest znów w ciąży. Gdy rodzą się dwie śliczne córeczki Wanda słyszy głos: „A JEDNA BĘDZIE CI ODEBRANA!”.

Czy przepowiednia się spełni? Jeśli tak to w jaki sposób ? Czy małżeństwo się pogodzi i znów zbliży się do siebie?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Elżbiety Ossolińskiej-Rivers pod tytułem „A jedna będzie ci odebrana”.

Życie nabiera sensu dopiero wtedy, gdy patrzysz przez pryzmat miłości”.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Cała historia jest autentycznym wydarzeniem. Osobiście bardzo lubie takie książki. Szczerze sama nie wiem co jeszcze o tej pozycji mogę napisać. Autorka używa przystępnego języka,zrozumiałego dla wszystkich. Faktem jest to że książka nie jest gruba objętościowo. To zaledwie 126 stron. Ale uważam że warto ją przeczytać.

Polecam tę książkę wszystkim osobom bez względu na wiek. Jest to pozycja na jeden wieczór. Pochłania się ją jednym tchem. Cała książka daje dużo refleksji, a przy jej czytaniu można się wzruszyć. Zakończenie to prawdziwa niespodzianka dla czytelnika. W całej książce możemy znaleźć wiele ciekawych myśli. Jeszcze raz gorąco polecam!

 Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM.


7 komentarzy:

 1. Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła do książki - to ona powinna być oficjalnym opisem książki na okładce!

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie :) Napewno sięgnęł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja. Dzięki Tobie zastanawiam się nad jak najszybszym znalezieniem tej książki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. ooooo,zaintrygowałaś mnie. Chętnie sięgnę po książkę

  OdpowiedzUsuń
 5. i znów widzę ciekawą książkę :)
  życia mi zbraknie na przeczytanie wszystkiego, co wpada mi w oko :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś napewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń