5 lipca 2012

Hanna Cygler-Bratnie dusze

Tytuł: Bratnie dusze
Autorka: Hanna Cygler
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Rebis

Ocena:-5/6

Oficjalny opis książki:

 Nic nie przychodzi w życiu łatwo i nic nie jest takie, jakie się nam wydaje. Skrywane tajemnice muszą kiedyś wyjść na jaw. Jedyną podporą staje się bratnia dusza...
Weronika, Aldona i Miśka - dwie malarki i dziennikarka z działu kultury gdańskiej gazety - są bliskimi przyjaciółkami i wspierają się w codziennych sprawach. Nagle jednak ich ustabilizowane relacje zaczynają się psuć. Czy powoduje to zawiść zawodowa i niezaspokojone ambicje, czy też może dzieje się tak za sprawą pojawienia się w ich życiu atrakcyjnego mężczyzny, który nie wydaje się całkiem szczery? 

Moja recenzja książki:
 
„Bratnie dusze” to pierwsza książka Hanny Cygler z którą miałam do czynienia. Słyszałam o tej autorce sporo ciekawych opinii i postanowiłam że i ja poznam twórczość tej autorki.

Bohaterkami powieści są trzy kobiety: Aldona, Michalina oraz Weronika. Kobiety łączy głęboka przyjaźń. Aldona jest wdową i malarką, ma zbuntowaną córkę Maję. Michalina jest dziennikarka,natomiast Weronika jest znana malarką. Wiedzie ona spokojne życie u boku bogatego męża i ma dwie córeczki. Każda z kobiet ma inny charakter, inne upodobania,ale łączy je jedno...miłość do sztuki. Nasze bohaterki różnią się od siebie i mają różne pomysły na życie. Pewnego dnia podczas wernisażu Aldona poznaje mężczyznę imieniem Marek, którym jest oczarowana. Za sprawą tego mężczyzny Aldona odsuwa się od przyjaciół i córki . Przyjaciółką nie podoba się nowy przyjaciel Aldony. Michalina rozpoczyna śledztwo w sprawie Marka, które doprowadza do tego że przyjaciółki znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Kim jest tajemniczy Marek? Co grozi przyjaciółkom? Czy ułożą sobie życie? Jakie tajemnice skrywa nowy przyjaciel Aldony? Czy Weronika odzyska swoje życie i miłość męża?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po powieść Hanny Cygler pod tytułem „Bratnie dusze”.

Książka bardzo mi się spodobała. Początkowo myślałam, że będzie to zwykła powieść obyczajowa,jednak jak się później okazało jest to wspaniały kryminał. Autorka posługuje się pięknym i barwnym językiem, zrozumiałym dla każdego czytelnika. Wartka akcja i dobrze skonstruowana fabuła to kolejne warte podkreślenia plusy tej powieści. Hanna Cygler w ciekawy sposób przedstawia rzeczywistość oraz główne bohaterki. Wszystkie opisy są bardzo realistyczne.
Doskonale skonstruowany wątek kryminalny dodaje odrobiny pikanterii całej książce. Należy również wspomnieć o tym że książka porusz również zwykłe życiowe problemy. Jest to powieść o prawdziwej przyjaźni, miłości i lojalności wobec przyjaciół. Autorka bardzo mocno zarysowała każdą z poszczególnych postaci. Są one realistyczne i bardzo życiowe. Postacie nie są przerysowane, a cała akcja książki jest bardzo dokładnie przemyślana. Każda czytelniczka może identyfikować się z postaciami przedstawionymi w książce. Możemy odnaleźć wady i zalety głównych bohaterek oraz poznać ich przemyślenia i emocje.

„Bratnie dusze” to powieść perfekcyjnie napisana i dopracowana w każdym calu. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Na początku może nam się wydawać, że jest to powieść obyczajowa jednak po głębszym wczytaniu mamy do czynienia z naprawdę dobrym kryminałem.
Jest to książka idealna dla każdej kobiety. Książkę serdecznie polecam wszystkim fanom twórczości Hanny Cygler oraz osobom które lubią książki obyczajowo- kryminalne.

Za mozliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis.

 

2 komentarze:

  1. Bardzo chętnie przeczytam - już wcześniej ją zauważyłam - czytałam też wcześniejsze jej książki:)

    OdpowiedzUsuń