5 lipca 2012

Jaye Wells-Cykl o Sabinie Kane

Tytuł: Rudowłosa
Autorka: Jaye Wells
Liczba stron: 348
Wydawnictwo: Rebis

Ocena: +5/6

Oficjalny opis książki:

Sabina nie pasuje do świata, w którym posiadanie mieszanej krwi jest poważnym grzechem. To, że jest zabójczynią – jedyna profesja odpowiednia dla wyrzutka – nie poprawia sytuacji. Ostatnie zadanie, które ma wykonać na rozkaz babki Lawinii, zagraża kruchemu pokojowi między wampirami i magami. Owładnięta wątpliwościami Sabina, próbując stwierdzić, po której jest stronie, z niespodziewaną pomocą kota-demona odkrywa splątaną sieć intryg, nieprzyjemne fakty dotyczące rodziny i… nowe umiejętności. Skutki mogą być fatalne…
Moja recenzja książki:
 
„Rudowłosa” to pierwsza część cyklu o Sabinie Kane, bohaterce powieści Jaye Wells. Pierwszy raz miałam styczność z tą autorką i naprawdę jestem zachwycona.

Sabina Kane to główna bohaterka powieści. Jest pół wampirem i pół magiem co sprawia, że jest ona wyrzutkiem społeczeństwa wampirów. Akcja całej powieści toczy się w LA oraz w San Francisco.
Zajmuje się jedynym dostępnym dla mieszańców zawodem - jest zabójczynią. Należy do tajnego klubu-Domini, w którym przywódczynią jest jej babka Lawinia. Musi się ona podporządkować wszystkim jej rozkazom. Sabina otrzymuje nową misję do wykonania. Ma ona bowiem przeniknąć w szeregi sekty dowodzonej przez niejakiego Clovisa Trakiye, który pragnie obalenia rządów babki Sabiny. Podczas trwania całej misji na jaw wyjdą mroczne tajemnice z życia i dzieciństwa Sabiny...

Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy misja się powiedzie? Czy rządy Dominii zostaną obalone?
Jakie decyzje podejmie Sabina?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Jaye Wells pod tytułem „ Rudowłosa”.

Książka bardzo mi się spodobała. Przygody Sabiny wciągnęły mnie od pierwszych stron. Całą historię poznajemy z perspektywy głównej bohaterki. To właśnie ona prowadzi narrację. Na rozwinięcie się całej akcji nie musimy długo czekać, co jest dodatkowym plusem. Akcja rozpoczyna się już od pierwszych stron powieści bez zbędnych opisów. W książce możemy również znaleźć opowieści mityczne o pochodzeniu wampirów i innych ras znajdujących się w książce.
Autorka książki zadbała również o to aby w książce znajdowały się elementy humorystyczne, co sprawia że książkę czyta się naprawdę szybko. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron.
Bohaterowie są bardzo wyraziści i silni,mają własne zdanie, co sprawia że można się z nimi utożsamić w niektórych sytuacjach. Dodatkowo do przeczytania książki zachęca nas okładka która jest bardzo wyrazista i przedstawia główną bohaterkę-Sabinę.

Oprócz tego, że w kilku miejscach zdarzyło mi się odnaleźć pojedyncze literówki w książce nie dopatrzyłam się żadnych minusów. Czasem podczas czytania denerwował mnie fakt że Sabina daje sobą tak pomiatać i manipulować.

Podsumowując książka przypadła mi do gustu i na pewno sięgnę po kolejne części przygód Sabiny Kane. Autorka pisze lekkim zrozumiałym dla każdego językiem co sprawia że książkę czyta się z wielką przyjemnością. Książkę polecam wszystkim miłośnikom wampirów, demonów i magów oraz całego świata fantastycznego.


 Tytuł: Mag w czerni
Autorka: Jaye Wells
Liczba stron: 346
Wydawnictwo: Rebis

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

 Sabina Kane nie jest w najlepszych stosunkach z rodziną. Babka, przywódczyni rasy wampirów, pragnie jej śmierci. Kiedy przybywa do Nowego Jorku, by poznać krewnych ze strony ojca (maga), spotyka ją rozczarowanie – wszyscy ją uważają za wybrankę, która zjednoczy mroczne rasy. Tymczasem na jej drodze stają demony, wilkołaki i dawny partner…

Moja recenzja książki:
 
„Mag w czerni” to drugi tom cyklu o Sabinie Kane napisany przez Jaye Wells. Po przeczytaniu tomu pierwszego musiałam sięgnąć po kolejne części przygód Sabiny, bohaterki którą naprawdę bardzo polubiłam.

W kolejnym tomie Sabina wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza na kolejną misję, której celem jest
Siedziba Rady Hekate. To właśnie tam Sabina może poznać i po raz pierwszy spotkać się ze swoją siostrą bliźniaczką Maisie. Całą historię znów poznajemy z perspektywy głównej bohaterki. Czuje się ona trochę zmieszana całą zaszłą sytuacją. Siostra wypytuje ją o jej życie a Sabina z nieukrywanym brakiem pewności siebie odpowiada na nie. Do tego wszystkiego Lawinia jej babka pragnie śmierci Sabiny. Akcja powieści toczy się w Nowym Jorku. Gdy nasza główna bohaterka tam przybywa by poznać rodzinę ze strony jej ojca przeżywa duże rozczarowanie. Okazuje się że wszyscy uważają ją za wybrankę która ma za zadanie zjednoczyć mroczne rasy.

Jak poradzi sobie Sabina? Czego jeszcze dowie się o swojej przeszłości? Jak ułożą się jej stosunki z siostrą Maisie? Czy kolejna misja zakończy się sukcesem?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Jaye Wells pod tytułem „ Mag w czerni”.

Ten tom tak samo jak było w przypadku tomu pierwszego bardzo przypadł mi do gustu. Bardzo polubiłam styl autorki. Pisze ona lekkim i zwięzły językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika.
Całą historię poznajemy z perspektywy głównej bohaterki. Tak jak w pierwszym tomie to właśnie ona prowadzi narrację. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Tak jak w tomie pierwszym również tutaj autorka zadbała o barwność wszystkich postaci. "Mag w czerni" jest książką, w której ciągle coś się dzieje. Sabina główna bohaterka nie posiada w sobie romantycznych cech tak jak w przypadku innych współczesnych powieści fantastycznych. Ma ona bardzo silną i odporną osobowość. Jest pewna siebie, nie zawaha się przed niczym aby obronić siebie i swoich przyjaciół w razie niebezpieczeństwa. W tej części cyklu Kane pokazuje nam się również z tej wrażliwszej strony, która nie jest pewna uczuć do dwóch mężczyzn, którzy mieli okazję stanąć na jej drodze.

W tej części nie mogę wspomnieć o żadnych minusach ponieważ żadne nie rzuciły mi się w oczy.

Reasumując książka tak samo jak poprzedni tom bardzo mi się spodobała. Na pewno sięgnę po kolejne tomy przygód Sabiny,gdyż bardzo ja polubiłam. Książkę polecam osobom które lubią opowieści o wampirach,magach i demonach oraz tym którzy lubią wartką i wciągającą już od pierwszych stron akcję.


 Tytuł: Zielonooki demon
Autorka: Jaye Wells
Liczba stron: 392
Wydawnictwo: Rebis

Ocena: +5/6

Oficjalny opis książki:

Akcja zaczyna się niedługo po wydarzeniach zamykających fabułę Maga w czerni. Lavinia, okrutna babka
Sabiny, spod samego nosa porywa jej siostrę, Maisie. Sabina postanawia ten stan rzeczy odmienić, w czym pomagają jej demoniczny sługa Giguhl i powoli zdobywający jej sympatię mag, Adam
Lazarus. Aby akcja ratunkowa się powiodła, cała trójka musi pośredniczyć w pakcie
pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą – i to w dość dosłownym tych słów znaczeniu.

Moja recenzja książki:
 
„Zielonooki demon” to już trzecia część cyklu o Sabinie Kane napisana przez Jaye Wells. Bardzo polubiłam główną bohaterkę powieści i gdy tylko miałam okazję musiałam sięgnąć po trzeci tom jej przygód.

W drugim tomie pod tytułem „ Mag w czerni” Sabina odnalazła swoją siostrę bliźniaczkę Maisie. Niestety dziewczyny nie nacieszyły się sobą zbyt długo gdyż Maisie zostaje porwana przez babkę Sabiny Lawinię-okrutną przywódczynię wampirów. Sabina wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza na misję ratunkową. Przyjaciele wyruszą do Nowego Orleanu gdzie dołączy do nich Zen-kapłanka wudu oraz wróż o ksywie Pussy Willow. W pewnym momencie okazuje się że walka nie toczy się tylko i wyłącznie o życie Maisie. Sabina dowiaduje się że jej babka Lawinia planuje wezwać ojca wszystkich wampirów Kaina i rozpocząć walkę między rasami.

Czy Sabinie uda się zapobiec wojnie? Czy główna bohaterka i jej przyjaciele uratują Maisie?
Czy Lawinii uda się skrzywdzić bliskie osoby Sabiny?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Jaye Wells pod tytułem „Zielonooki demon”.

I znów muszę się powtórzyć. Ta książka tak samo jak poprzednie bardzo mi się spodobała. Akcja wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Całą historię znów poznajemy z perspektywy naszej głównej bohaterki-Sabiny. Ciekawie wykreowani bohaterowie i umiejętne przeplatanie ze sobą fabuły to dodatkowy plus książki. Ciekawe są sylwetki bohaterów i barwne tło powieści.
Cały czas coś się dzieje, a tu walka, a tu knucie intrygi, a tu szalona ucieczka. Przy lekturze nie sposób się nudzić. Cała powieść jest dokładnie przemyślana. W tej części poznajemy inną Sabinę-bardziej pewną siebie i zdeterminowaną do działania aby uratować swoją siostrę.

Jeśli mam wspomnieć o minusach to znalazłam tylko jeden który bardzo rzucił mi się w oczy podczas czytania. W powieści jest mnóstwo opisów walk, które czasem były z lekka nużące.

Podsumowując książka tak jak inne bardzo mi się spodobała. Nadal lubię Sabine i darzę ją ogromną sympatią. Lubie wyrazistych bohaterów a ona właśnie taka jest. Niczego nie udaje,jest po prostu sobą. Książkę polecam fanom całego cyklu przygód o Sabinie Kane oraz osobom które chcą wkroczyć w magiczny świat przygody.

Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis.


7 komentarzy:

 1. Pierwsza część jest owocem mojej ostatniej wymiany :) Zaraz się za nią zabieram!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze trzeciej, więc muszę nadrobić zaległości. Jak dla mnie seria na średnim poziomie, ale można przy niej spędzić miło czas. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytałam żadnej części z tego cyklu, ale kiedyś to nadrobię, bo to moje klimaty ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie nie dla mnie. Żadnych wampirów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kończe właśnie 3 cześć i szukam 4. Jestem jak najbardziej za, może książka świetna nie jest, ale jak ktoś wyżej powiedział można przy niej miło spędzić czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałem wszystkie 4 i czekam na 5 z niecierpliwością nie mogę się już doczekać. ; )

  OdpowiedzUsuń