1 lipca 2012

Lato w Jagódce-Katarzyna Michalak

Tytuł: Lato w Jagódce
Autorka: Katarzyna Michalak
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Ocena: 6/6

Oficjalny opis książki:

Baśń o Kopciuszku – niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością – ona marzy o tym, by mogła żyć zwyczajnie, cieszyć się prostymi sprawami i codziennością, której my, zdrowi, nie doceniamy, a której niepełnosprawni nie mogą doświadczyć. Zaskakujące zwroty akcji i duża ilość wzruszeń gwarantowane!

Moja recenzja książki:
 
„Lato w Jagódce” to druga już powieść z Serii Owocowej autorstwa Katarzyny Michalak. Jest to powieść o tym że każdy człowiek powinien mieć marzenia oraz nadzieję na lepsze jutro.

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe
i słowo „kocham” na dobranoc.”

Bohaterka powieści jest Gabriela Szczęśliwa. Jest sierotą. Została podrzucona do kobiety imieniem Stefania, która pracowała w szpitalu jako salowa. Zdobywa wykształcenie jako weterynarz. Gabrysia jest kaleką i nie należy do najpiękniejszych dziewczyn. Mimo tego potrafi docenić to co ją otacza oraz umie cieszyć się życiem. Dzięki życzliwości i miłości cioci Stefanii czuje się ona dowartościowana i kochana. Największym marzeniem głównej bohaterki jest normalność. Chce być traktowana jak każdy zdrowy człowiek. Wszystko się zmienia gdy dostaje pracę w stadninie koni. Poznaje tam Pawła -przystojnego i zamkniętego w sobie chłopaka. Jej życie zmienia się z dnia na dzień gdy dostaje się przypadkowo do programu „Z bestii w piękność”.

Jak potoczą się losy Gabrysi? Czy odnajdzie swoją rodzinę? Czy będzie z Pawłem? Dlaczego o jej względy stara się prawdziwy książę? Co wyniknie z udziału dziewczyny w programie "Z Bestii w Piękność"? Jaki los spotka Jagódkę? Czy główna bohaterka będzie w końcu szczęśliwa?

Odpowiedź na te i inne nurtujące Was pytania znajdziecie w powieści „Lato w Jagódce” autorstwa Katarzyny Michalak.

Książka mnie oczarowała i pochłonęła bez reszty. Przeczytałam ją w dwa dni. Jeszcze nigdy żądna powieść tak bardzo mnie nie wciągnęła. Uważam,że autorka pisząc tę książkę chciała przekazać nam że każdy człowiek może marzyć,ponieważ marzenia się spełniają. Niekoniecznie od razu, może po jakimś czasie ale jeśli do czegoś bardzo dążymy to możemy to osiągnąć. Właśnie taki wniosek wysunął mi się na myśl zaraz po przeczytaniu książki. Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Cała historia wciąga czytelnika do świata marzeń i prawdziwego życia. Nie brak w niej poczucia humoru a także wątków wzruszających,które doprowadzają czytelnika do łez.
Autorka posługuje się prostym, wyrazistym i zrozumiałym dla każdego językiem, co powoduje że książkę czyta się z wielką przyjemnością.

Podczas czytania powieści nie rzuciły mi się w oczy żadne minusy o których musiałabym wspomnieć. Całą książką jestem po prostu oczarowana i chyba nic więcej nie muszę dodawać.

Podsumowując całą swoją recenzję,książka jest warta przeczytania. Bardzo miło spędziłam z nią czas i nie mogłam się od niej oderwać. Książka oprócz niezwykłej historii przekazuje nam pewne wartości które powinny być ważne w życiu każdego człowieka. Podczas czytania sami możemy trochę się zastanowić nad swoim życiem i postępowaniem w niektórych sytuacjach. Powieść serdecznie polecam wszystkim fanom twórczości Katarzyny Michalak oraz osobom które chcą poznać lekką a zarazem ciekawą historię.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

 _________________________________________________________________

To dzisiaj już trzecia recenzja którą publikuje na blogu ale tak jak wczoraj pisałam jestem do tyłu z kilkoma recenzjami i musiałam to uzupełnić. Od jutra recenzje będą pojawiać się tak jak zwykle pojedynczo.
Na dzisiaj to już wszystko,serdecznie dziękuję wszystkim którzy odwiedzili mój blog.
 

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę książkę (również recenzowałam) jak i inne książki Pani Kasi. Czyta się je jednym tchem :) Cieszę się, że i Tobie się podobała. Świetna recenzja, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki Kasi Michalak, a tą również mam w planach i już się nie mogę doczekać, kiedy wreszcie będzie okazja, żeby ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam wszystkie książki tej autorki :D Gdybym wcześniej nie czytała, to po Twojej recenzji na pewno bym się na nią skusiła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem zakochana w Tej Michalak, więc więcej tłumaczyć nie muszę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać,kiedy ta książka wpadnie w moje łapki ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach wszystkie książki tej pisarki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie przeczytam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na razie mam w planach inną książkę autorki. Po niej planuję "Owocową serię", o ile przypadnie mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele osób czyta ostatnio książki tej autorki, a ja nadal się za nie nie zabrałam... No cóż..może kiedyś natrafię na nie w bibliotece;)

  OdpowiedzUsuń